Dnia 20 kwietnia 2018 r. klasa VI przygotowała apel poświęcony ochronie środowiska i Ziemi pt. „Ziemia- naszym  domem”. Celem spotkania było rozbudzenie wśród koleżanek i kolegów osobistej odpowiedzialności za wytwarzanie odpadów i  kształtowanie nawyków proekologicznych zachowań zarówno w domu jak i poza nim. Zagadnienia te zostały przedstawione za pomocą prezentacji multimedialnej, wierszy, piosenek i sytuacji związanych z tą tematyką. Uczniowie zapoznali się z zagrożeniami dla naszej planety i człowieka wynikającymi z:

  • Zanieczyszczaniu wód i powietrza
  • Spożywania przetworzonej, niezdrowej żywności zawierającej duże ilości cukru, konserwantów, sztucznych barwników, polepszaczy smaku

Poruszane problemy zachęcały do dbania o środowisko i interesowania się nim. Przekazywały najważniejsze wskazania dotyczące zmniejszania ilości odpadów, segregowania śmieci, oszczędzania energii i wody.