Rozgrzało je wiosenne słońce, a przede wszystkim entuzjazm serca i gorliwa wiara uczestników corocznego  barwnego korowodu. Ilu uczestników, tyle- można byłoby powiedzieć- kreatywnych pomysłów. A każda palma ciekawsza, piękniejsza od innych, bardziej wymyślna i pomysłowa, nad wyraz kunsztowna i zaskakująca! Ich konstrukcji podjęli się wszyscy- nasze małe przedszkolaczki, uczniowie klas od I- VII , przedstawiciele rodzin i indywidualni mieszkańcy Świerzowej Polskiej. Niesione wysoko w górze prezentowały się nader dostojnie! Pomysłodawcy i wykonawcy prześcigiwali się w dekorowaniu swoich arcydzieł sporządzonych, zgodnie z regulaminem konkursu, z materiałów naturalnych- bibuły, bukszpanu, wstążek, bazi, wydmuszek, wierzbiny czy modrzewia. Ten  widowiskowy przemarsz, cieszący się coraz większym uznaniem wiernych, tego roku jeszcze  bardziej przypominał wjazd Pana Jezusa do Jerozolimy. Był prawdziwy osiołek, gałązki palmowe, stroje epokowe, a przede wszystkim radość  i pasja wypisana na twarzach wszystkich zebranych . Kultywowanie i popularyzowanie tradycji  ,symbolika religijna wciąż mają znaczenie w obrzędowości ludowej, nadal potrafią integrować społeczność i promować jej dorobek kulturowy. To cieszy, bo takie właśnie były cele konkursu, na to zapewne liczyli jego pomysłodawcy- Gimnazjum im. Jana Pawła II w Zręcinie i tutejsza parafia pw. św. Stanisława Biskupa Męczennika. Wszystkim Rodzicom , nauczycielom, wychowawcom,  którzy życzliwie odpowiedzieli na hasła konkursowe, aktywnie wspierali przedsięwzięcia swoich dzieci- pięknie – w imieniu organizatorów- Dziękujemy! Poświęciliśmy nasze palmy i złożyliśmy  u stóp ołtarza, a  dzięki nim nasza świątynia, w niezwykłym okresie „misterium paschalnego” –radośnie zakwitła i pojaśniała! Oby ich piękno i niepowtarzalność  wybrzmiały  oraz miały wpływ na wyniki  konkursu, w którym także nasze palmy wezmą udział!
                     

 

29745236_564528033904066_772599285_n     SCAN0014SCAN0013