„ Drodzy Panowie i Chłopcy! Zgromadzone tu Kobiety, mają wyłącznie same ZALETY!”- takim oto humorystycznym akcentem powitała p. Dyr. widownię na uroczystej akademii poświęconej… Płci Pięknej.  Uczniowie klas VII, VI,V i IV w pięknym,  zabawnym programie wyrazili swe „sceniczne zdanie” w  rozważaniach, dotyczących bytu , roli i istnienia kobiet w codziennym życiu. Dowcipne scenki, sięgające  początków – Adama i Ewy, fragmenty „ Żony modnej” czy krotochwilne monologi „ słomianego wdowca” zmuszały do stawiana filozoficznych pytań o naturę i zagadkę , jaką jest , była i zapewne będzie …każda z kobiet.  Oczywiście ,pytania stawiali głównie… mężczyźni! Próbowali  nawet definiować „ kobiecość” ! Odkrywali  problemy piętrzące się przed nimi, wynikające z braku i nieobecności niewiast, aby w końcu jednogłośnie przyznać za Grechutą: „ Ty i tylko ty- Kobieto – będziesz moja panią!” Całość przedstawienia dopełniały piękne przerywniki muzyczne- śpiewane solo, rozmaitość rekwizytów, bogata scenografia i nader wiarygodne stroje artystów. Swawole sceniczne pozwoliły „ być kobietą” – choć przez chwilę, wyzwoliły uśmiech, zachęciły do wspólnej zabawy całą społeczność kobiecą. Dziękujemy organizatorom; paniom- M. Jakubowskiej,  A. Samborowskiej,  A.Dubis i naszym panom -którzy zawsze chętnie służą swą pomocą . Pamiętamy także o podziękowaniach dla Rodziców, którzy pomogli w organizacji tej szczególnej, szkolnej „ kobiecej fety”. „100 lat” zagrane  i wspólnie zaśpiewane przez grupę fletową z kl. IV b, stało się przysłowiową wisienką na torcie!  Wszystkie Panie otrzymały także serdeczne życzenia i wiosenne tulipany od Samorządu Szkolnego. Za wszystkie serdeczności  i pamięć- pięknie Dziękujemy!!! A Kobietom  , w dniu Ich święta, pragniemy dedykować … tylko dni pełnych wiary i optymizmu na lepsze jutro. Niechaj życie ułoży się w bukiet pachnących kwiatów!
PS Naszym artystom życzymy powodzenia i sukcesów w kolejnym spektaklu, który przedstawią na spotkaniu z okazji Dnia Kobiet, w Domu Ludowym w Świerzowej Polskiej, dn.10 marca 2018r.