W Szkole Podstawowej w Świerzowej Polskiej, dnia 05.12.2017r. odbył się pierwszy etap Konkursu Biblijnego pt. „Duch Święty napełnia nas swoją mądrością i łaską”. Udział w etapie szkolnym wzięło piętnastu uczniów a byli nimi uczniowie z klas IV A, IV B i klasy V. Konkurs dotyczył wiedzy ze znajomości Ewangelii wg św. Łukasza i Dziejów Apostolskich . Po prawie godzinnych zmaganiach na podium znaleźli się:
Paulina Dubis klasa IV A
Eryk Warunek klasa V
Maria Drozd klasa V
Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i życzymy kolejnych sukcesów, tym razem na etapie dekanalnym, który odbędzie się dnia 06.03.2017r w Krośnie.
Uczniowie którzy wzięli udział w konkursie biblijnym w tym roku i którym również gratulujemy dużej znajomości Pisma Świętego ale niestety nie znaleźli się na podium to:
Martyna Myśliwy klasa IV, Paweł Cichocki klasa V, Andżelika Sieńko klasa V, Adrian Jureczko klasa V, Bartek Jastrząb klasa V, Wiktoria Zuzak klasa V, Jakub Szmist klasa V, Hubert Szuba klasa V, Maja Adamik klasa V.

Wszystkim uczniom raz jeszcze gratulujemy.