Dnia 7 grudnia 2017 r. w Ośrodku Kultury w Chorkówce odbył się Festiwal Piosenki „Droga do Gwiazd”. Na scenie wystąpiło 64 wykonawców: sześciolatki z samorządowych przedszkoli z Chorkówki „Baśniowa Kraina” i ze Zręcina, uczniowie ze szkół podstawowych z Bóbrki, Chorkówki, Długiego, Dobieszyna, Draganowej, Faliszówki, Iwonicza, Klimkówki, Kobylan, Kopytowej, Miejsca Piastowego, Posady Górnej, Sulistrowej, Szczepańcowej, Świerzowej P., Zręcina, a także gimnazjaliści z Krosna i Zręcina. Prezentacje oceniało jury w składzie: Paweł Gościński, Aleksandra Blicharczyk i Magdalena Makiel, które przyznało nagrody i wyróżnienia w poszczególnych kategoriach wiekowych. Naszą szkołę pięknie reprezentowały uczennice: Klaudia Lenart, Dominika Nitka, Paulina Dubis oraz Maria Deryniowska która śpiewając piosenkę „Uczę się grać” pokonała ponad 40 solistów w swojej kategorii i zdobyła II miejsce

Oto wyniki w kategorii IV – VI:
I miejsce: Julia Sechman (SP Miejsce Piastowe)
II miejsce: Maria Deryniowska (ZS Świerzowa P.)
III miejsce: Magdalena Rygiel (SP Klimkówka)
Wyróżnienia: Karolina Fiedeń (Studio Tańca i Muzyki AT DANCE w Krośnie)
                        Oliwia Garbacik (SP Długie)

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów wokalnych!