Jak wiadomo na bezpieczeństwo oraz edukację związaną z bezpieczeństwem dzieci nasza szkoła kładzie duży nacisk. W ramach edukacji w tym kierunku zaprosiliśmy policjanta, który spotkał się ze wszystkimi  uczniami. Tematem spotkania było przede wszystkim „ Bezpieczna droga do i ze szkoły” oraz szeroko rozumiane poczucie bezpieczeństwa. Policjanci rozmawiali  z dziećmi o bezpiecznym poruszaniu się po ulicach. Przypominali również o korzyściach noszenia elementów odblaskowych przy ubraniu bądź tornistrze oraz jak należy zachować się, gdy zaczepi nas obca osoba. Największym jednak zainteresowaniem cieszyła się bajka edukacyjna  o numerach alarmowych oraz o niebezpiecznych sytuacjach. Dzieci czynnie uczestniczyły w spotkaniu, dzieliły się swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniami oraz zadawały bardzo dużo pytań. Dzięki takim spotkaniom policjant będzie kojarzył się dzieciom, jako osoba, której nie należy się bać i do której zawsze i w każdej sytuacji można zwrócić się o pomoc.