Obchody Ogólnopolskiego Święta „ Śniadanie daje moc” zamyka prelekcja dr n. kult. fiz. Łukasza Wojtyczka  skierowana do uczniów klas IV – VII pod tytułem „ Prawidłowa postawa ciała”.

Na początku spotkania nasz ekspert przybliżył nam historię fizjoterapii i rehabilitacji , która mówi, że Hipokrates, który był greckim lekarzem, zalecał stosować gimnastykę razem z codzienną higieną i prawidłową dietą. Natomiast później zostały usystematyzowane schorzenia i wady kręgosłupa oraz udowodniono zbawienny wpływ gimnastyki ciała na samopoczucie, sprawność ruchową i zadowolenie z życia. W dalszej części spotkania  pan dr Wojtyczek zwracał uwagę, jak niesamowite znaczenie dla zdrowia ma ruch. W barwny i ciekawy sposób opowiadał o różnych dyscyplinach sportowych, zabawach na świeżym powietrzu, a nawet spacerach. Wspomniał również o odpowiedniej diecie. Słuchacze  z uwaga śledzili wykład oraz zadawali mądre i różnorodne pytania.