Nasze szkoła już po raz trzeci włączyła się w ogólnopolskie śniadaniowe święto ,,Śniadanie daje moc”.

Najważniejszym  celem  programu jest  zwiększenie świadomości zdrowego odżywiania i roli śniadania w diecie dziecka . Aby jeszcze dosadniej podkreślić ideę programu postanowiliśmy w tym roku skupić się w większym stopniu na tematyce „Zdrowego stylu życia dzieci  i młodzieży”. 15.11.2017 uczniowie klas najmłodszych przygotowali wspólnie z rodzicami i wychowawcami zdrowe, kolorowe i pełnowartościowe śniadanie.  Przyrządzony posiłek wyglądał smacznie i bajecznie. Nie brakowało kanapek, sałatek, jogurtów, musli, owoców i warzyw, świeżo wyciskanych soków, a to wszystko podane w bardzo finezyjny i wykwintny sposób.

Starsi uczniowie również wzięli czynny udział w promowaniu zdrowego żywienia  pod hasłem „ Podziel się kanapką” i następnego dnia tj. 16.11.2017 wspólnie z wychowawcami przygotowali po dwie kanapki. Jedną zjedli na przerwie śniadaniowej, a drugą – kolorową, pomysłową  a przede wszystkim zdrową wytypowali na konkurs  na „ Najciekawszą kanapkę”. Jury w składzie pani Dyrektor M. Pelczar, A. Czup, M. Lipińska oraz H. Pacek nie miały łatwego zadania. Punkty przyznawały według trzech kryteriów: kompozycja, wartość odżywcza i kolorystyka. Panie wytypowały z każdej klasy po 6 osób. Łącznie wyróżnionych zostało 36 uczniów, którzy otrzymali pamiątkowe dyplomy.  Po części konkursowej odbyła się wystawa i degustacja wszystkich przygotowanych kanapek. Radości z konsumpcji nie było końca.