8 listopada 2017 r. dzieci przedszkolne i uczniowie z klas I – III mogli obejrzeć przedstawienie kukiełkowe pt. „Calineczka” w wykonaniu Teatru Lalek ART CINEMA z Nowego Sącza. Ładne kukiełki, odpowiednia scenografia i doskonała oprawa muzyczna sprawiły, że dzieci z wielkim zainteresowaniem śledziły losy małej, ślicznej dziewczynki, która mieszkała w purpurowym tulipanie. Za jej pośrednictwem przenieśliśmy się w tajemniczy świat bajki. W nim też nasza bohaterka przeżywała liczne perypetie i niebezpieczne sytuacje, ale jak to w bajkach bywa i tym razem dobro zwyciężyło nad złem. Poprzez tę sztukę wystawiający przedstawienie starali się udowodnić, że dobroć, miłość, prawdomówność to prawdziwe wartości.W przedstawieniu niespodziewanie postać motyla zagrał, rekwizyt – motyl z naszego przedszkola, w zamian za brakujący prawdziwy rekwizyt teatralny. Aktorów nagrodziliśmy wielkimi brawami.