Przywitał nas dzisiaj mroczny, mglisty poranek. Nie przeszkodziło to jednak grupie Świerzowskich Rajdowców wyruszyć w wędrówkę okraszoną pięknymi widokami złotej polskiej jesieni, zabawnymi przygodami oraz smacznym zakończeniem. Dzisiaj wzięliśmy udział w VII Rajdzie Ekoturystycznym, Rajdzie Pieczonego Ziemniaka, zorganizowanym przez Zespół Karpackich Parków Krajobrazowych w Krośnie oraz PTTK oddział w Krośnie. Dzisiejsza trasa rozpoczęła się w Ujeździe, skąd wyruszyliśmy szlakiem na Liwocz, tam zwiedziliśmy kaplicę oraz wyszliśmy na wieżę widokową. Trasa piesza skończyła się w Wisowej, gdzie czekało na nas ognisko z pysznymi kiełbaskami oraz pieczonymi w żarze ziemniakami (mniam). Już tradycją rajdów stały się konkursy, tym razem zorganizowane one zostały przez pracowników Parków Krajobrazowych. W konkursach wzięli udział wszyscy chętni rajdowcy, a za każdą poprawną odpowiedź przewidziana została nagroda. Chociaż na twarzach małych wędrowców malowało się zmęczenie, wróciliśmy z pysznych, jesiennych wojaży zadowoleni.