Dnia 28.09.2017r. uczniowie klasy III a i III b odbyli wycieczkę do piekarni „Anwit” w Chorkówce. Podczas tej dwugodzinnej lekcji dzieci miały możliwość poznać pracę piekarzy. Zobaczyły maszyny i urządzenia jakie wykorzystuje się w piekarni. Pan Witold Ulanowski właściciel piekarni ciekawie opowiadał o etapach produkcji chleba. Dzieci przyglądały się pracownikom, którzy wypiekali chleb. Mogły również uczestniczyć w jego produkcji. Następnie degustowały chleb, bułeczki i inne produkty przygotowane w tej piekarni. Była to wspaniała lekcja pokazowa uświadamiająca uczniom jak ważny jest zawód piekarza oraz ile trudu należy włożyć, aby na naszym stole mogło pojawić się codziennie nowe pieczywo. Serdecznie dziękujemy panu Witoldowi Ulanowskiemu za miłe i życzliwe przyjęcie nas w piekarni i życzymy dalszych sukcesów w pracy.