Jak co roku konkurs skierowany był do uczniów klas trzecich z terenu gminy Chorkówka. Organizatorem konkursu była pani Teresa Pacek – nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej ze Szkoły Podstawowej im. Karola Klobassy-Zrenckiego w Żeglcach, a koordynatorem Gminny Ośrodek Kultury w Chorkówce. Już po raz siódmy uzdolnieni matematycznie uczniowie klas trzecich zmierzyli się z trudnymi zadaniami. Aby móc wziąć udział w konkursie gminnym, trzeba było najpierw przebrnąć przez etap szkolny. W naszej szkole etap I odbył się dn. 2. 06. 2017 r. Zgłosiło się łącznie 9 uczniów z klas: III a i III b. Przez godzinę uczniowie zmagali się z trudnymi i nietypowymi zadaniami. Było 20 zadań, i do zdobycia 60 punktów.

         Najlepiej poradzili sobie następujący uczniowie:

             I miejsce – Dominika Nitka  kl. III b

             II miejsce – Martyna Myśliwy kl. III b                      

             III miejsce – Marcin Guzik kl. III a i Konrad Wityński kl. III a

Zdobywcy III miejsca okazali się tak równymi sobie przeciwnikami, że nawet dogrywka nie zmieniła wyniku i trudno było wskazać, który chłopiec będzie reprezentował szkołę w Chorkówce, a który odpadnie.
Gratulujemy zwycięzcom, a wszystkim pozostałym uczniom dziękujemy za udział w konkursie. 

 

Za zgodą Organizatorów czterech uczniów mogło reprezentować naszą szkołę w etapie gminnym. Są to zwycięzcy etapu szkolnego. Etap międzyszkolny konkursu odbył się dn. 09. 06. 2017 r. w GOK w Chorkówce. Udział brało 7 szkół. Wszyscy spośród 24 uczestników chcieli wypaść jak najlepiej i każdy uczeń chciał zdobyć tytuł Matematycznego Asa Klas Trzecich. W spokojnej atmosferze, ale jednak z emocjami, uczniowie rozwiązywali 17 trudnych zadań. Potem cierpliwie czekali na wyniki konkursu.
I miejsce i tytuł Matematycznego Asa Trzecich Klas zdobył uczeń ze SP w Zręcinie.

Nasze uczennice z kl. III b – Dominika Nitka i Martyna Myśliwy zaprezentowały się bardzo dobrze zdobywając III i IV miejsce.
Drużynowo reprezentanci naszej szkoły uplasowali się na II miejscu. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy, a zwycięzcy dodatkowo piękne nagrody książkowe.
Zwycięstwo naszych uczennic Dominiki i Martyny dodajemy do sukcesów i osiągnięć uczniów naszej szkoły w kończącym się już roku szkolnym. Organizatorom konkursu bardzo dziękujemy.