„Od przedszkoliady do olimpiady” – pod takim hasłem 5 kwietnia 2017r. odbyły się po raz drugi zawody sportowe przedszkolaków z gminy Chorkówka, których organizatorami było  Niepubliczne Przedszkole „Misiowo” w Chorkówce i Gminny Ośrodek Kultury w Chorkówce.  Zawody odbyły się w sali sportowej Gimnazjum w Zręcinie. W spartakiadzie uczestniczyły dzieci 5 i 6 letnie z czterech przedszkoli z naszej gminy: Samorządowe Przedszkole z Chorkówki wchodzące w skład Zespołu Szkół w Chorkówce, Samorządowe Przedszkole ze  Świerzowej Polskiej wchodzące w skład Zespołu Szkół w Świerzowej Polskiej, Samorządowe Przedszkole ze Zręcina oraz Niepubliczne Przedszkole „Misiowo” z Chorkówki. Nasze przedszkole reprezentowały „Orzełki”, dzieci z najstarszej grupy :
Mateusz Przetacznik
Aleksander Janocha
Marika Pyter
Natalia Wasylak
Natan Faber
Michał Dubis
Lena Rogala
Lena Wilusz
Wanessa Wilk
Hubert Lidwin
Hasło bojowe ,,Orzełków” brzmiało: ”Na raz, na dwa każdy orzełek wszystko z siebie da”.
Dzieci rywalizowały ze sobą w 8 konkurencjach sportowych. Przedszkolaki dawały z siebie wszystko, a wiernie wspomagały je w tym pani Ania i pani Mariola. W chwili ogłoszenia wyników wszyscy z niecierpliwością czekali,  kiedy prowadzący wyczyta nasze przedszkole. Iiiiiiiiiii………..jest……….I miejsce!!!! Radości było co nie miara. Cała drużyna otrzymała puchar , medale, dyplom oraz pamiątkowe koszulki. Podczas zawodów otuchy wszystkim uczestnikom dodawała maskotka imprezy – Miś, a drużyny do walki zagrzewały czirliderki . Każdy przedszkolak został ugoszczony obiadem, napojami oraz pysznymi ciasteczkami. Dziękujemy organizatorom za przygotowanie tak wspaniałej zabawy sportowej.