14 lutego w naszym przedszkolu został zorganizowany Dzień Babci i Dziadka połączony z obchodzonym tego dnia Świętem Zakochanych. Pomysł na połączenie Świąt wynikał z faktu, że to właśnie dziadkowie kochają swoich wnuków najbardziej na świecie, a dzieci odwzajemniają tą miłość. Nie można również pominąć okoliczności nałożenia się w tym roku Dnia Babci i Dziadka z feriami zimowymi, które w naszym województwie przypadły od 16 do 29 stycznia.

Walentynkowy Dzień Babci i Dziadka rozpoczął się występem artystycznym dzieci  z grupy najmłodszej, a następnie z grupy starszej. Pod czujnym okiem wychowawczyń dzieci mówiły wiersze, śpiewały piosenki oraz tańczyły. Nie zabrakło również klasycznego „Sto lat” i serdecznych życzeń dla babć i dziadków płynących z małych, ale gorących serc. Dziadkowie obdarowani zostali laurkami. Uroczystość połączona była ze słodkim poczęstunkiem. Nieposkromiona radość z występu najmłodszych, uśmiech na twarzach zaproszonych gości oraz miłość zachęcały zebranych gości do aktywnego udziału we wspólnym świętowaniu.